יצחק נחשון

צנרת SP – מהי

קיימים סוגים שונים של צנרות ביתיות. אחד הסוגים, צנרת SP, מהווה פתרון למערכות החימום והאינסטלציה הביתיות. בעוד שבעבר הוצעה לנו צנרת ממתכת, שנועדה לשימוש הביתי, הרי שכיום, ובעיקר בזכות הטכנולוגיה המתקדמת והפיתוחים הרבים מאד בתחום זה, ניתן ליהנות מפתרון מתקדם יותר ואיכותי יותר. צנרת SP עשויה מפוליאתילן, חומר פלסטיק איכותי, ומשלבת במסגרתה גם מתכת קלה בחלקה הפנימי כדי לשמור על רמת עמידות גבוהה וחוזק רב. יתרונה המשמעותי של צנרת SP הוא העובדה שאיננה סובלת מקורוזיה, ממנה סובלות צנרות העשויות ממתכת.

למה חשוב לשים לב כשמתקינים צנרת SP

כדי ליהנות מיתרונותיה של צנרת מסוג זה, חשוב להתקין אותה באופן הנכון ועוד יותר חשוב לעשות זאת בעזרת איש מקצוע המתמחה בתחום. במקביל, מומלץ לבצע בדיקות לחץ, אחת לתקופה, על מנת לזהות דליפות או תקלות שונות לאורך הצנרת. חשוב, במהלך ההתקנה, לתכנן גם גישה קלה ונוחה אל הצנרת, ובמיוחד כשזוהי צנרת SP, ולהשתדל שלא להעביר אותה במקומות בעייתיים, כמו מתחת לארונות קבועים, שמיקומם נחשב ככזה שאיננו עומד בתקן הישראלי. לצד כל זה, ובדומה להתקנת מערכות אחרות, חשוב גם להקפיד ולהשתמש במרכיביה המקוריים של הצנרת, תוך שילוב של פתרונות בידוד מתאימים.

כיצד לבחור בעל מקצוע מתאים

בחירת בעל מקצוע מתאים לצורך התקנת צנרת SP חשוב שתתייחס לכמה פרמטרים עיקריים, על מנת להבטיח התקנה מקצועית, ובעיקר גם מתאימה: ראשית, יש לוודא שמדובר בבעל מקצוע המכיר היטב את תכונותיה של צנרת מסוג זה ובעל ניסיון בהתקנות כאלו. התקנה של צנרת SP דורשת מיומנות רבה וכן בדיקות נלוות כדי להעריך את איכותה ואת המיקום שבו יש להתקינה. רק בעל מקצוע, הבקיא בתחום ובעל המיומנות השונות הנדרשות לשם כך, יכול לבצע זאת באופן הנכון ביותר ולהבטיח את תקינותה של הצנרת לאורך תקופה ארוכה. חשוב לזכור גם שבעלי מקצוע המתקינים צנרת SP נדרשים לעבור הסמכה מיוחדת וכן גם הדרכה כיצד לבצע זאת נכון. חשוב לבדוק מראש שבעל המקצוע הנבחר אכן בעל ההסמכה הנדרשת וכמובן גם לקבל המלצות עליו מלקוחות קודמים שגם הם נעזרו בשירותיו.

WhatsApp chat
דילוג לתוכן