יצחק נחשון

למה ומדוע חשוב להקפיד על עיצוב חדר האמבטיה? מהם הדברים עליהם כדאי במיוחד להקפיד ואיך להשיג את המראה המושלם לחדר זה, במיוחד בחללים קטנים או דירות קטנות? 

לכאורה אנחנו לא מבלים שעות רבות בחדר האמבטיה שלנו, ועדיין, הוא חשוב מאוד: זה המקום שבו אנחנו מתחילים את היום, וזה המקום שבו לרוב אנחנו מסיימים אותו. וכדי שהיום שלנו יזרום בקלות, רצוי מאוד שחדר האמבטיה יהיה נעים ורגוע. 

קרמיקה טובה: כדי שחדר האמבטיה יהיה נעים, חשוב שהקירות יהיו מחופים בקירוי איכותי וטוב. קרמיקה היא פתרון מעולה, כיון שהיא מונעת חדירה של מים לתוך הקיר. כדי לקבל מראה יפה ומקורי כדאי לרכוש קרמיקה איכותית, מקורית בצבעיה ובעיצוב שלה. 

אל תתפשרו על איכות החומרים

חפשו אביזרי אמבטיה איכותיים: במידת האפשר, אל תתפשרו על אביזרי אמבטיה זולים או בינוניים באיכות שלהם. אביזרים כאלה לא יישארו יפים ומבריקים לאורך זמן, והם עלולים גם להתפרק מהר. אביזרים טובים אפשר למצוא במקומות רבים, בין השאר למשל ברמת גן. 

תאורה נכונה

חפשו ונצלו כל דרך אפשרית להאיר באור טבעי את חדר האמבטיה שלכם: אור טבעי חשוב מאוד בחדר האמבטיה, במיוחד אם הוא יחסית קטן. הגדילו את החלון ככל האפשר ואם זו לא אפשרות, חפשו פתרון אחר: אם אתם משפצים, שברו את הקיר החיצוני או חלק ממנו וצרו קיר מלבני זכוכית. 

פתרון נוסף ליישום יותר אור – וגם להגדלת חללים קטנים – הוא שימוש במראות: היכנסו לזגג טוב ברמת גן, למשל, והזמינו מראה לדלת חדר האמבטיה או אפילו להדבקה על מקלחון. 

הקפידו על סדר וארגון, אבל זכרו שיש פתרונות אחסון אחרים מלבד ארונות אמבטיה: סלי קשי וארגזי קש (רטן) הם פתרונות אחסון מעולים, קלים במראה שלהם. אפשר לקנות כמה סלים מרובעים כאלה ולהניח אותם מתחת למדף הכיור, במקום לבנות שם ארונות. 

השתמשו באביזרים מיוחדים

השתמשו בכיורים סגלגלים: לא, אנחנו לא מתכוונים לצבע סגול אלא לצורה – סגלגלה, או "אליפטית". כיורים אליפטיים, בניגוד לכיורים מרובעים, מעניקים צורה מעניינת יותר למשטח הרחצה, אבל יותר מזה: הם משאירים לכם יותר מקום על השיש שסביבם, לדברים כמו סבונים, קרמים וטואלטיקה בכלל. 

רוצים רצפה מעניינת? שלבו אותה עם קיר רגוע יותר. "רצפה מעניינת" היא רצפת פסיפס או רצפת קרמיקה אחרת, שיש לה עיטורים שונים ומגוונים. זה יכול להיות מאוד יפה, אבל כדי שהאפקט כולו לא יהיה עמוס מדי, הקפידו על קירות בצבע אחיד וחלק – 

ורצוי לבן או קרם: גווני לבן וקרם עדין באמבטיה עלולים להיראות משעממים לחלק מהאנשים, אבל זה לא חייב להיות כך. ראשית, הם משאירים את החדר מואר ואוורירי. שנית, אפשר להשתמש בגוונים שונים של לבן, ובטקסטורות שונות: קיר או שניים חלקים, מול קירות מחוספסים, מסגרות לבנות סביב חלונות או פריטי עיצוב, ועוד. 

 

סגירת תפריט
WhatsApp chat
דילוג לתוכן