יצחק נחשון

כל הסודות מאחורי מיכל ההדחה הסמוי

עד לא מזמן האסלות ומיכלי ההדחה בחדרי האמבטיה והשירותים שלנו נראו גדולים, סטנדרטיים, מגושמים ולא כל כך אטרקטיביים, יש לומר. עם השנים החלו להבין שחלל האמבטיה והשירותים שלנו הוא איזור אינטימי ופרטי שראוי להתייחסות עיצובית יתרה, שכן הוא מהווה חלק בלתי נפרד מיתר חלקי הבית. אט אט תחום האסלות התפתח והשתכלל מבחינה טכנולוגית ומבחינה עיצובית, וכיום הוא מסוגל להציע מגוון רחב של אסלות ומיכלי הדחה בסגנונות ובעיצובים שונים.

האבולוציה של מיכל ההדחה והאסלה

תחום האסלות ומיכלי ההדחה עוד ממשיך להתפתח ולהשתכלל, והמילה האחרונה לשעה זו בתחום העיצוב של חדרי העיצוב והאמבטיה היא מיכלי מים סמויים ואסלות תלויות. ניאגרה סמויה היא למעשה מיכל הדחה סמוי המותקן בתוך קיר, כאשר לרוב, מיכלי מים סמויים מותקנים ביחד עם אסלות תלויות על גבי קיר גבס או על גבי קיר בלוקים בגב חדר השירותים והאמבטיה. את מיכל ההדחה הסמוי מפעילים בעזרת כפתור הפעלה או פנל הפעלה מיוחד המותקן ישירות על הקיר. כפתור זה הוא למעשה החלק הגלוי היחיד של מיכל ההדחה. כיום ניתן למצוא בשוק שפע של יחידות הפעלה בעיצובים מגוונים ובגדלים שונים.

בשנים האחרונות הבשורה העיצובית הגיעה גם לבתים ולדירות הפרטיות, שכן מיכלי הדחה סמויים ואסלות תלויות הפכו למצרך מבוקש עד מאד. המגמה לעבור למיכלי הדחה סמויים בחללי השירותים אינה פסחה גם על האזור הציבורי והשימוש במיכלים הסמויים נפוץ גם בשירותים ציבוריים רבים ברחבי הארץ.

אז למה לנו בכלל מיכל הדחה סמוי?

מיכלי הדחה סמויים מספקים מספר יתרונות למתקינים אותם. להלן מפורטים כמה מהיתרונות המרכזיים:

• יופי ואסתטיקה – המכלים הסמויים משווים לחדר האמבטיה עיצוב אלגנטי וגימור מושלם.

• ניקיון והיגיינה – מיכלי ההדחה הסמויים מצליחים למנוע התפשטות של ריחות לא נעימים הנובעים מלכלוך שמצטבר בתוך המיכל. בנוסף לזאת, הם מחליפים את קופסאות הפלסטיק המגושמות אשר צוברות אבק ולכלוך.

• ידידותיות לסביבה – מיכלי ההדחה הסמויים הם ידידותיים לסביבה וביכולתם למנוע את הרעש הצורם שנגרם ממיכל ההדחה הרגיל.
רוצים לקרוא מידע נוסף על מיכל הדחה סמוי? אתם מוזמנים להכנס לאתר http://www.y-nachshon.co.il/126/ ולמצוא שם את כל המידע שנחוץ לכם בתחום זה.

WhatsApp chat
דילוג לתוכן