יצחק נחשון

כאשר מופיעים סימנים ראשונים לנזילת מים חשוב שלא להתמהמה ולפנות במהירות לאינסטלאטור בעל מומחיות בתחום. מלבד הפגיעה האסתטית במבנה, נזילות נוטות להחמיר לאורך זמן ולהוביל לנזקים כברים יקרים, אותם ניתן בהחלט למנוע באמצעות גילוי ותיקון מהיר. יחד עם זאת, חשוב דעת שלא כל אינסטלאטור מסוגל להתמודד עם מצבים מורכבים של גילוי נזילות, ובפרט אם המקור נסתר ונחבא בתוך צנרת מורכבת. לכן, ישנה חשיבות גדולה לפנייה אל אינסטלאטור מורשה ומומלץ כמו יצחק נחשון, המתמחה בגילוי נזילות ומחזיק בציוד טכנולוגי מתקדם.

מתי משתמשים במכשור מתקדם לגילוי נזילות

במקרים רבים ניתן לזהות נזילות בלי להזדקק למכשור מיוחד, למשל כאשר רואים בעין או שומעים באוזן את מקום הטפטוף והיווצרות הרטיבות. במקרים אחרים, כאשר מקור הנזילה אינו כה גלוי יכול אינסטלאטור מנוסה לזהותו דרך מספר בדיקות בסיסיות, כגון לחץ מים בצנרת המים הנקיים, או חסימת מוצא בצנרת הביוב. ואולם, ישנם מצבים בהם גם הבדיקות הבסיסיות אינן מובילות לתוצאה ברורה וודאית, ולכן יש להשתמש בעזרים מתקדמים כגון מצלמת אינפרא אדום או סיב אופטי. חשוב לזכור שאם האינסטלאטור אינו מחזיק במכשירים אלו, הוא עלול להמליץ ולבצע גילוי נזילות הכולל פירוק ושבירה של רצפות, קירות ותשתיות. לא פעם, מלאכות אלו אינן מובילות בדיוק אל מקור הנזילה, והמשמעות היא שאתם נדרשים להוצאה יקרה ממנה ניתן היה להימנע על ידי שימוש במכשור מתקדם.

מכשירים טכנולוגיים לגילוי נזילה

בשנים האחרונות נכנסו לענף האינסטלאציה מספר עזרים מתקדמים ויעילים ביותר, המאפשרים גילוי נזילות מדויק ללא ביצוע מיותר של פעולות המסבות נזק למבנה. לדוגמא, על מנת לגלות נזילות שמקורן בצנרת מי הדלוחין ניתן להשתמש בימינו במצלמה זעירה המחוברת לסיב אופטי. את הסיב משחיל האינסטלאטור לתוך צנרת הביוב, ובאמצעות המצלמה באפשרותו לזהות את מקום הנזילה. כמו כן, כיום מחזיקים בעלי מקצוע רציניים גם מצלמות אינפרא אדום אשר נותנות תמונה של ריכוזי חום וקור בתוך הצנרת, מהם יכול האינסטלאטור להסיק לגבי מקורה המדויק של הנזילה. עוד אמצעי לגילוי נזילות הינו סנסור רגיש במיוחד לקולות, המאפשר להאזין גם לדליפות קטנות מאוד ולגלותן בעוד מועד.

מהרו לאתר את הנזילה

במידה שאתם יודעים או חושדים בקיום נזילה נסתרת, אל תמתינו להיווצרות נזקים חמורים או לסכסוכים עם השכנים. פנו עוד היום ליצחק נחשון בטלפונים 03-9218221 או 050-5260088 (אפשר גם ב- SMS).

WhatsApp chat
דילוג לתוכן